2017 m. rugsėjo 2 d.

Veislynas vs. daugykla

Vis dar atsiranda žmonių, norinčių įsigyti kačiuką "be dokumentų".

Tačiau ar susimąstėte, kad įsigydami tokius gyvūnus, dažniausiai tiesiogiai palaikote gyvūnų teisių pažeidėjus ir skatinate žiaurų elgesį su gyvūnais? 

Gyvūnų daugintojai – tai nesąžininga gyvūnų prekyba užsiimantys asmenys, kurie paprastai laiko gyvūnus netinkamomis ir jų poreikių neatitinkančiomis sąlygomis, laiko įvairių populiariausių veislių šunis ar kates ir verčia juos turėti po vadą per kiekvieną rują.

Labai didelė dalis žmonių norėdami tam tikros veislės augintinio, perka juos būtent iš daugintojų, tikėdami, kad įsigijo veislinį. Tai dažnai lemia noras sutaupyti. Tiesa, kad patikimuose veislynuose veisiami gyvūnai kainuoja daugiau. Natūralu – juk reikia nemenkų lėšų suteikti jiems palankias gyvenimo sąlygas, rūpestingai prižiūrėti - skiepyti, šerti kokybišku maistu, jų tėvams atlikti būtinus genetinius tyrimus, ieškoti fiziškai ir psichiškai sveikos poros kergimui, dėl ko neretai tenka vykti ir į kitas šalis.

Gyvūnų daugintojų tikslas – kuo didesnis pelnas, kuris pasiekiamas kuo mažiau išleidžiant kergiamų gyvūnų bei jų jauniklių sveikatos ir gerovės priežiūrai.

Kuo skiriasi atsakingas veislynas nuo daugyklos?

Veislynas Daugykla
1. Gyvūnai atitinka veislės standartą, dalyvauja parodose ir juos veisti leidžiama tik gavus teigiamus teisėjų įvertinimus. 1. Nėra jokių garantijų, jog nupirktas atitinkamos veislės šuniukas ar kačiukas iš tiesų yra tos veislės.
2. Rūpinamasi gyvūnų sveikata, prieš juos veisiant atliekami būtini tyrimai. 2. Gyvūnai dauginami dėl pelno, todėl nesirūpinama jų sveikata; galite įsigyti sergantį gyvūną.
3. Per metus katė turi tik vieną vadą. 3. Vadų skaičius neribojamas, taip alinant katės organizmą.
4. Gyvūnams užtikrinamos puikios gyvenimo sąlygos, jie gyvena laisvėje, yra socializuojami. 4. Gyvūnai gali būti laikomi tam nepritaikytose patalpose, būti nesocializuoti, agresyvūs.
5. Gyvūnas parduodamas su dokumentais ir mikroschema. Todėl gali su šeimininkais keliauti, dalyvauti parodose, o jei pasiklystų, nesunkiai būti grąžintas namo. 5. Gyvūnas parduodamas be dokumentų ir mikroschemos. Dėl to laikomas mišrūnu.
6. Gyvūnas, skirtas būti tik augintiniu, parduodamas sterilizuotas, taip apsaugant jį nuo patekimo į daugintojų rankas. 6. Daugykloje patelės kergiamos tol, kol visiškai praranda sveikatą; neretai po to sergančios patelės patenka į prieglaudas ir reikalauja ilgo bei brangaus gydymo.
7. Veislynuose gimę gyvūnai neturės kraujomaišos. 7. Daugyklos gali nepaisyti kraujomaišos ir tarpusavyje kergti artimą giminystės ryšį turinčius gyvūnus, dėl ko palikuoniams gresia ligos.
8. Veisėjai suteikia garantijas dėl gyvūno veislės atitikimo standartams bei sveikatos. 8. Daugintojai nėra įpareigoti užtikrinti, jog jų parduodamas gyvūnas neserga genetinėmis ar virusinėmis ligomis, atitinka veislės standartus. Todėl nauji šeimininkai gali gauti ligotą gyvūną, kurio gydymas pareikalaus daug išlaidų.
9. Gyvūnas į naujus namus keliauja skiepytas ir profilaktiškai nukirmintas. 9. Daugintojai neįsipareigoja skiepyti ar nukirminti gyvūnų, naikinti kailio parazitų.
10. Gyvūnai šeriami aukščiausios kokybės maistu, todėl yra geros sveikatos. 10. Gyvūnai šeriami pigiu maistu, dėl ko gali būti ligoti, viduriuoti, kas gali įtakoti rimtesnes ligas ateityje.

Štai kaip atrodo kačių daugykla JAV:Štai kaip atrodo šunų daugykla Lietuvoje:Netaupykite pinigų rinkdamiesi kačiukus "be dokumentų", neremkite neetiško daugintojų verslo. 
Rinkitės tik atsakingus veislynus.