British Shorthair catsTrumpa veislės charakteristika

Britų trumpaplaukiai - grynaveislės trumpaplaukės katės. Jos išvestos Anglijoje 1870 m. Norėta turėti populiarią naminę katę, kuriai nereikėtų atidžiai prižiūrėti kailio. 
Tai meilios, švelnios, supratingos, judresnės nei “persės” katės. Jos labai paplitusios ne tik Europoje, bet ir kituose žemynuose. 
Katės postambės, plačia krūtine, raumeninga nugara ir pečiais, trumpomis masyviomis galūnėmis, storomis ir apvaliomis letenėlėmis, stora, palyginti trumpa uodega, kuri lengvai išlenkta (pjautuvo pavidalo). Galva apvali, masyvi, snukis platus, smakras storas, nosis trumpa, tiesi – neriesta, be įlinkio kaip “persių”. Ausys trumpos, nutolusios viena nuo kitos, kiek suapvalėjusios. Akys didelės, apskritos, plačiai atmerktos. Jų spalva priklauso nuo kailio spalvos. Kaklas trumpas ir storas. Kailis švelnus, su poplaukiu. Veislės skiriasi spalva. Visos jos daro malonų įspūdį – tai gražios, darniai sudėtos katės. 
Katės mėgsta bendrauti, kalbindamos šeimininką švelniai murkia. Tačiau tik tiek, kiek leidžia jų nepriklausomas charakteris. Laikyti šias kates – vienas malonumas. Jei nėra būtinybės, kačių nereikia maudyti, šukuoti. Britų trumpaplaukės išsiskiria harmoningu temperamentu, švelnumu, ramumu, pagarbos jausmu sau. Dažnas žmogus, pamatęs šias kates, pavadina jas nuolat besišypsančiomis. Taip yra iš tiesų, nes jos moka džiaugtis gyvenimu.


Britų trumpaplaukių kačių standartas pagal CFA:

Taškų skalė

Galva 25
Snukis ir smakras 5
Kaukolė 5
Ausys 5
Kaklas 5
Akių forma 5

Kūnas 35
Liemuo 20
Kojos ir letenos 10
Uodega 5

Kailis 20
Kokybė, ilgis,tankumas 20

Spalva 20
Akių spalva 5
Plauko spalva 15


Bendras apibūdinimas:

Kūnas kompaktiškas, harmoningas; krūtinė galinga, gili; kojos trumpos ar vidutinio ilgio, tvirtos; letenos apvalios; uodega stora, galas apvalus. Galva apvali, tarp ausų pakankamo pločio tarpas; skruostai apvalūs; smakras stiprus; ausys vidutinio pločio. Plaukas trumpas ir labai tankus. Patinai yra stambesni už pateles, skirtumas tarp lyties atstovų ryškus. Ši veislė yra lėto brendimo, t. y. katinas pilnai subręsta ir įgauna tikrąją išvaizdą tik apie antrus metus.
Galva: apvali ir masyvi. Kaklas tvirtas, stambus. Kakta apvali su nedidele plokštumėle viršugalvyje. Kakta negali būti nuožulni.
Nosis: vidutinio dydžio, plati, profilyje su švelniu įlinkimu.
Smakras: stiprus, gerai išvystytas.
Snukis: išskirtinis, gerai išsivystęs, su aiškiai atskirtomis didelėmis, apvaliomis ūsų „pagalvėlėmis“.
Ausys: ausų padėtis labai svarbi – turi sudaryti apvalios galvos įvaizdį. Vidutinio dydžio, plačios ties pagrindu, apvaliais galais.
Akys: didelės, apvalios, plačiai atmerktos.
Kūnas: nuo vidutinio iki stambaus, gerai nuaugęs ir galingas, su gilia ir plačia krūtine. Nugara lygi.
Kojos: trumpos ar vidutinio ilgio, kaulingos, raumeningos ir stiprios, proporcingos kūnui.
Letenos: apvalios ir tvirtos. Penki letenų pirštai ant priekinių ir keturi ant galinių kojų.
Uodega: proporcinga kūnui, vidutinio ilgio, stora ties pagrindu, silpnai smailėjanti, galas apvalus.
Plaukas: trumpas, labai tankus, stangrus, elastingas, kietas palietus. Negali būti dvigubas.
Spalva: katėms su specialia spalva – 5 taškai už plauko spalvą ir 10 taškų už specialų marginimą.
Trūkumai: ryški įduba nosyje, per ilgas ar purus poplaukis, minkštas plaukas, silpnai išvystytas smakras.
Diskvalifikuojantys trūkumai: netaisyklinga akių spalva, žali apvadai suaugusių gyvūnų akyse. Uodegos defektai. Ilgas plaukas. Neteisingas pirštų skaičius. Netinkama spalva. Netinkama nosies odos ir/ar padų odos pigmentacija. Akivaizdūs ligos ar blogos kondicijos požymiai. Ryškūs žandikaulio iškrypimai, prasta dantų būklė.
Čia išvardinti diskvalifikuojantys trūkumai yra taikomi visoms Britanijos trumpaplaukėms katėms (nepriklausomai nuo spalvos ar amžiaus). Kiti diskvalifikuojantys trūkumai būdingi tik tam tikroms spalvoms ar spalvų grupėms yra išvardinti konkrečių spalvų standartuose.

Veislyno "Fluffy Lazy Bones" katė Gloria

Veislyno katė Yarina

Veislyne gimusi Yarinos dukra Heart

Veislyne gimusi Yarinos dukra Hope

Veislyno katinas Hugo